Ο Ερμής Αργυρούπολης, έστω και σε ανεπίσημη μορφή, αφού οι αθλητές ταξίδεψαν μεμονωμένα, με ιδιωτική πρωτοβουλία, όχι μόνο έδωσε δυναμικό παρόν στο κορυφαίο τουρνουά μπάσκετ στην Ευρώπη, LG Aegeanball 2017, που ολοκληρώθηκε στη Σύρο το Σαββατοκύριακο 1-2/7, αλλά οι παίκτες του κατέκτησαν την πρώτη θέση στην κατηγορία τους!!!

Συγκεκριμένα, οι αθλητές του Ερμή, Αντώνης Σάλτας, Φώτης Σάλτας, Σόλωνας Μισιτζής και Δημήτρης Νομικός, συμμετείχαν στους αγώνες της κατηγορίας μίνι, όπου και πρώτευσαν, στο τεράστιο τουρνουά, που διοργάνωσε για μία ακόμη χρονιά ο διεθνής μπασκετμπολίστας και "διακεκριμένος" φίλαθλος του Ερμή Αργυρούπολης, Γιώργος Πρίντεζης, με τη συμμετοχή εκατοντάδων παικτών απ' όλη την Ελλάδα, αλλά και τη συμμετοχή τεράστιων μορφών του αθλήματος, βετεράνων κι ενεργών.

Παρών στο τουρνουά ήταν και ο προπονητής μας, Τζαννής Αδάμ, αλλά το coaching των παιδιών που νίκησαν ανήκε σε όλους μας!!! Συγχαρητήρια στα παιδιά αλλά και τους γονείς για τη στήριξη που τους παρέχουν.