Την εκτός έδρας ήττα από το Πέρα, γνώρισε το εφηβικό του Ερμή Αργυρούπολης, για το πρωτάθλημα ΕΣΚΑΝΑ, με σκορ 57-52.

Οι παίχτες του Βλάχου, μπήκαν αρκετά αγχωμένοι και βρέθηκαν από νωρίς πίσω στο σκορ, ένα πολύ καλό δεύτερο δεκάλεπτο όμως, τους έφερε στη θέση του οδηγού στο ημίχρονο, με 27-29. Την τρίτη περίοδο, οι γηπεδούχοι πίεσαν πάρα πολύ, αλλά και πάλι με τη λήξη του δεκαλέπτου, το σκορ ήταν 42-41. Η έλλειψη εμπειρίας (κι ως εκ τούτου ψυχραιμίας) στην επίθεση, έφερε ένα μικρό black out κι έπειτα ο αγώνας δεν μπορούσε να γυρίσει. Η συνολική εικόνα της ομάδας όμως, ήταν και πάλι πολύ ενθαρρυντική.

Στο μεταξύ, την Τρίτη 10/10, στις 20.00 στο ανοιχτό «Σπύρος Γιαννακόπουλος», έχει πρεμιέρα και το παιδικό μας, που αγωνίζεται με τον Κεραυνό Βάρης.