Εκτύπωση

Με νίκη συνεχισε τις υποχρεώσεις της στο πρωτάθλημα της Β' ΕΣΚΑΝΑ η αντρική ομάδα του Ερμή Αργυρούπολης, αφού επικράτησε πιο δύσκολα απ' ότι φανερώνει το τελικό σκορ, εκτός έδρας, τον Λέοντα Μοσχάτου, με 62-52.

Μετά απ' αυτήν τη νίκη, οι κιτρινόμαυροι εξακολουθούν να βρίσκονται μαζί με άλλες τέσσερις ομάδες, στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας του πρωταθλήματος. Ο αγώνας ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς, αφού οι γηπεδούχοι -απόρροια και της πολύ καλής άμυνας του Ερμή- πέτυχαν μόνο 4 πόντους στην πρώτη περίοδο, τα πράγματα όμως αντιστράφηκαν γρήγορα και το ημίχρονο έληξε με τον Λέοντα να προηγείται 26-21, κάνοντας ένα επιμέρους σκορ 22-10!!! Έτσι, αγχωτικά, συνεχίστηκε ο αγώνας στη μεγαλύτερη διάρκειά του, με τους παίκτες του Αδάμ άστοχους κι εκτός ρυθμού, στο τέλος όμως "μίλησε" η εμπειρία και η μεγαλύτερη ικανότητα του Ερμή, με κορυφαίους τον Καρανδρέα που έβαλε σχεδόν όλους τους πόντους του στο τελευταίο τρίλεπτο, τον Αλεξανδράκη και τον Μωυσίδη που τελείωσε με double double (αφού εκτός από τους 11 πόντους, είχε και 13 ρημπάουντ).

Επόμενος αγώνα, την Πέμπτη 2 Νοεμβρίου, εντός έδρας, στις 21.30, με αντίπαλο την ομάδα του Αστέρα Αγίου Δημητρίου, με την οποία, είμαστε ισόβαθμοί στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας.

ΛΕΩΝ ΜΟΣΧ. –ΕΡΜΗΣ ΑΡΓ 52-62
Δεκάλεπτα: 4-11, 26-21, 40-36, 52-62
ΕΡΜΗΣ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (Αδάμ, Φράγκος): Ψιακής, Λόης 2, Τσεπαπαδάκης 4(1), Μωυσίδης 11, Βλάχος 2, Καρανδρέας 13, Αλεξανδράκης 20(1), Παπαδημητρίου 1, Χρηστίδης 2, Κακάλης, Παλουκάκος 2, Ρόζος 5(1)