Νέα ήττα για την αντρική ομάδα του Ερμή Αργυρούπολης, αυτήν τη φορά εκτός έδρας από την Α.Ε. Καλλιθέας, με σκορ 79-61, για την 11η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β' ΕΣΚΑΝΑ.

Μια ήττα που ήρθε από μία πραγματικά καλή ομάδα, δυστυχώς όμως είμαστε υποχρεωμένοι να πούμε ότι η διαιτησία των ανεκδιήγητων Αποστολίδη και Γαραντζιώτη, ήταν αυτή που έκλεψε την παράσταση, καθώς από ένα σημείο και μετά, στο γήπεδο ακούγονταν μόνο τα γέλια των φίλων των γηπεδούχων και οι αποδοκιμασίες των φίλων του Ερμή, από τα τραγελαφικά κι εντελώς μονόπλευρα σφυρίγματά του, ακόμα κι όταν το παιχνίδι είχε κριθεί, με αποκορύφωμα ένα συλλεκτικό σφύριγμα για φάουλ υπέρ του Ερμή, λίγα δευτερόλεπτα πριν τη λήξη, όπου σύσσωμο το γήπεδο χειροκροτούσε ειρωνικά τους διαιτητές για το ανεπανάληπτο show που πρόσφεραν.

Πέρα από τους ανεπιθύμητους "κυρίους με τα γκρι", έγινε και παιχνίδι, που -δυστυχώς- πέρασε σε δεύτερη μοίρα... Μετά την ισόπαλη πρώτη περίοδο (ύστερα από μαγικό τρίποντο του Αλεξανδράκη με την κόρνα της λήξης), στο ημίχρονο η ομάδα του Καλαντζή ήταν πίσω έξι πόντους, έχοντας πολύ καλή απόδοση, παρά την ευστοχία του αντιπάλου και τα φαλστοσφυρίγματα. Το δεύτερο ημίχρονο επιφύλαξε μία ακόμα δυσάρεστη έκπληξη, όταν ο καλύτερος παίχτης του Ερμή, μέχρι τότε, ο Αλεξανδράκης έγινε υποχρεωτική αλλαγή μετά από τραυματισμό που είχε στο φρύδι (κι έκανε ράματα) και δεν αγωνίστηκε καθόλου μέχρι το τέλος. Η ήττα από εκεί και πέρα, ήρθε φυσιολογικά...

Τελευταίο ματς πριν από τις γιορτές των Χριστουγέννων, στο κλειστό της πόλης μας, την Πέμπτη 21/12 στις 21.45, με το Ελληνικό στο τοπικό ντέρμπι.