Με οδηγό την άμυνα και καλή κυκλοφορία της μπάλας στην επίθεση, η ομάδα μας κατάφερε να νικήσει την Αιξωνή στο ντέρμι για την 4η θέση, ανατρέποντας το εις βάρος της -3 του 1ου γύρου.

Η ομάδα που αγωνίστηκε χωρίς τους τραυματίες Μωυσίδη και Τόρρες, ξεκίνησε μουδιασμένα το 1ο δεκάλεπτο και βρέθηκε να χάνει με 0 - 8. Η αντίδραση όμως ήταν άμεση και το δεκάλεπτο τελείωσε με σκορ 17 - 16.

Στο 2ο δεκάλεπτο η ομάδα άρχισε να ανεβάζει σταδιακά ρυθμό στην άμυνα, γεγονός που της έδωσε εύκολους πόντους σε αιφνιδιασμούς, χτίζοντας έτσι μία ασφαλή διαφορά (43 - 32).

Στο 2ο ημίχρονο η εικόνα του παιχνιδιού δεν άλλαξε και με καλή περιστροφή της μπάλας στην επίθεση, βρέθηκαν πολλά σωστά και ξεμαρκάριστα σουτ.

Αξίζει να σημειωθεί ότι στα τελευταία λεπτά δόθηκε η ευκαιρία στους αθλητές του τμήματος Νέων να πάρουν χρόνο συμμετοχής και εμπειρίες από το παιχνίδι.

Τέλος, θυμίζουμε ότι η ομάδα μας έχει έναν αγώνα λιγότερο, μετά τη διακοπή του προηγούμενου παιχνιδιού με την Ακαδημία Ελευσίνας. Ο αγώνας αυτός θα συνεχιστεί αυτή τη Δευτέρα (11/2), στο 1ο Κλειστό Ελευσίνας, στις 21:45. Όποιος ενδιαφέρεται να ακολουθήσει την αποστολή της ομάδας, θα υπάρξει πούλμαν που θα αναχωρήσει από το ανοιχτό γήπεδο του Ερμή στις 20:15.