Οι Νέοι του Ερμή ηττήθηκαν εντός έδρας από τη Δραπετσώνα, με σκορ 62 - 72.

Οι παίκτες μας ξεκίνησαν νευρικά το παιχνίδι και κάνοντας βιαστικές επιλογές στην επίθεση έδωσαν τη δυνατότητα στην αντίπαλη ομάδα να βρει εύκολους πόντους με αιφνιδιασμούς, κλείνοντας το 1ο δεκάλεπτο με σκορ 19 - 22.

Στο 2ο δεκάλεπτο υπήρξε ισορροπία στο παιχνίδι και οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με σκορ 36 - 40.

Στην επαναφορά, ο Ερμής κάνοντας πολλά λάθη, κυρίως στην άμυνα, έδωσε την ευκαιρία στον αντίπαλο να πάρει διαφορά και να κλείσει το δεκάλεπτο με 46 - 57.

Στην τελευταία περίοδο, πιέσαμε σε όλο το γήπεδο και 1:39 πριν τη λήξη του παιχνιδιού το σκορ ήταν 62 - 64. Όμως το άγχος δε βοήθησε να διαχειριστούμε σωστά το παιχνίδι και στο τέλος η διαφορά ξέφυγε στους 10 πόντους.

Ανεξαρτήτως του αποτελέσματος, στο παιχνίδι αγωνίστηκαν όλοι οι Νέοι παίκτες καθώς και τρεις από το Εφηβικό. Ξαναθυμίζουμε ότι αυτοσκοπός του τμήματος δεν είναι η νίκη, αλλά η προετοιμασία των παιδιών μέσα από τα παιχνίδια, ώστε να μπορούν με τη νέα αγωνιστική χρόνια να επανδρώσουν το Αντρικό.