Εκτύπωση

Το αντρικό του Ερμή επέστρεψε στη Β' ΕΣΚΑΝΑ μετά τη μεγάλη νίκη επί της Τερψιθέας με σκορ 56 - 46.

Μετά από ένα νευρικό και άτεχνο 1ο δεκάλεπτο, η ομάδα μας ανέβασε κατακόρυφα την απόδοσή της σε άμυνα και επίθεση, με αποτέλεσμα να προηγηθεί στο ημίχρονο με σκορ 32 - 21.

Στο 2ο ημίχρονο συνέχισε με τον ίδιο ρυθμό, με αποτέλεσμα η διαφορά να φτάσει μέχρι και τους 20 πόντους.

Στο τέλος η ομάδα της Τερψιθέας πίεσε πάρα πολύ, αλλά το μόνο που κατάφερε ήταν η μείωση του σκορ.

Έτσι λοιπόν έκλεισε πετυχημένα η χρονιά για το αντρικό μας με την άνοδο στη Β' ΕΣΚΑΝΑ, μία χρονιά με πολλές δυσκολίες και τραυματισμούς και που παράλληλα δόθηκε η ευκαιρία σε πολλά νέα παιδιά να βρεθούν δίπλα στους έμπειρους παίκτες της ομάδας μας και να αποκτήσουν καινούριες εμπειρίες και να δείξουν θετικά δείγματα για το μέλλον.