Στα πλαίσια της 15ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Γ' ΕΣΚΑΝΑ, η αντρική ομάδα του Ερμή επικράτησε σχετικά δύσκολα της Βουλιαγμένης με 67-57.

Σ' ένα παιχνίδι που σημαδεύτηκε από έναν άτυπο "διαγωνισμό τριπόντων" και κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον των θεατών που βρέθηκαν στο γήπεδο, ο Ερμής ξεκίνησε νωθρά τον αγώνα βάζοντας μόλις 10 πόντους. Το σκορ άνοιξε στη δεύτερη περίοδο, με τον Φύτρο να οπλίζει από τα 6,75 με διαδοχικά τρίποντα και το ημίχρονο έληξε 30-22. Στο δεύτερο ημίχρονο σημειώθηκαν εκατέρωθεν 11 τρίποντα, με την ομάδα μας να μην μπορεί να αυξήσει σημαντικά τη διαφορά και όταν το ματς έφτασε στη ρουλέτα των βολών, ο Βλάχος αποδείχθηκε απόλυτα εύστοχος με 6/6 βολές.

Με τη νίκη του, ο Ερμής παρέμεινε στο γκρουπ των πρωτοπόρων, με 11 νίκες και 4 ήττες.

Επόμενος αγώνας, εκτός έδρας, την Παρασκευή 10 Φεβρουαρίου, στις 21.30 στο κλειστό των Καμινίων, με την ομάδα του Ατρομήτου Πειραιά.

ΕΡΜΗΣ ΑΡΓ. - ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ 67-57
Διαιτητές: Ραχιώτης Παπαζαχαρίας
Δεκάλεπτα : 10-09, 30-22, 40-36, 67-57
ΕΡΜΗΣ ΑΡΓΥΡ. (Φράγκος): Φύτρος 21(4), Λόης 2, Τσεπαπαδάκης 4, Βασιλάκος, Βλάχος 8, Διαμαντής 22(3), Μακρυγιάννης 4, Παππάς, Κανίνης, Μενιουδάκης 1, Ρόζος 5(1)