Με τον καλύτερο τρόπο έκλεισε η χρονιά για τους εφήβους του Ερμή Αργυρούπολης, αφού στον τελευταίο αγώνα, νίκησαν τα Ταταύλα με 65-72 και ανέβηκαν στη Β' Κατηγορία Εφήβων!!!

Ο αγώνας, κρίθηκε στο δεύτερο ημίχρονο, όπου ο Ερμής απέδειξε ότι ήταν ίσως η καλύτερη ομάδα της κατηγορίας και από τη στιγμή που ξέφυγε στο σκορ, δεν ξανακοίταξε πίσω. Έτσι ολοκλήρωσε μία παραμυθένια πορεία, που στην κανονική περίοδο τον οδήγησε στην κορυφή του ομίλου του, με 14 νίκες και 2 ήττες και στα play offs, τερμάτισε στη δεύτερη θέση, χάνοντας μόνο ένα ματς, από τον πρωταθλητή Παννεαπολικό, στο καλάθι.

Οι έφηβοι, είναι άλλο ένα τμήμα του Ερμή που "τρύπησε το ταβάνι" του και κατάφερε πολλά περισσότερα απ' όσα υπολογίζαμε στην αρχή της χρονιάς. Η ομάδα μας, είχε πάνω από 5 χρόνια να κατεβάσει ομάδα εφήβων και τα παιδιά αυτά, με προπονητή την παλιά δόξα του Ερμή, τον Σωτήρη Μωυσίδη, σε κάθε αγώνα, έδειχναν ότι είναι φτιαγμένα για σπουδαία πράγματα, με επιστέγασμα την άνοδό τους. Όλα αυτά, δεν θα συνέβαιναν σε καμία περίπτωση, χωρίς την υποστήριξη των γονεών τους, που ήταν πάντα δίπλα στο σύλλογο, δίχως τους εφόρους και φυσικά το προπονητικό team. Την ιστορία τη γράφουν οι παρέες και οι έφηβοι του Ερμή, ήταν σίγουρα μία φοβερή παρέα, μέσα κι έξω από το γήπεδο.

Τα θερμά συγχαρητήρια σε όσους συνέβαλλαν σ' αυτήν την τρομερή πορεία και πάνω απ' όλα στα παιδιά αυτά, που τα αγαπάμε πάρα πολύ!

Δείτε από κάτω φωτογραφικό υλικό από τους πανηγυρισμούς και τα τελευταία λεπτά του αγώνα με τα Ταταύλα.