Τεράστια νίκη, με μία σπουδαία εμφάνιση απέναντι σ' έναν πολύ καλό αντίπαλο, έκανε ο Ερμής Αργυρούπολης που επικράτησε εκτός έδρας, σ' ένα ψυχοβγαλτικό ματς, της Δάφνης Δαφνίου με 78-80.

Παρά την καθυστέρηση μισής ώρας, λόγω του ότι δεν είχε έρθει γιατρός, οι παίχτες του Γκαναβία, δεν έχασαν την συγκέντρωσή τους, μπήκαν δυνατά από το πρώτο λεπτό και προηγούνταν σταθερά στην πρώτη περίοδο. Συνεχόμενοι πόντοι του Μιχάλογλου στη δεύτερη περίοδο, γύρισαν το ματς, αλλά και πάλι ο Ερμής είχε λύσεις στο ξέσπασμα των γηπεδούχων που μπήκαν στα αποδυτήρια με οριακή διαφορά, ενός πόντου (43-42).

Ο πάγκος ήρθε να μιλήσει στο δεύτερο ημίχρονο, όμως, αφού οι "αναπληρωματικοί" του Ερμή, σημείωσαν 16 πόντους στην τρίτη περίοδο, όπου υπήρξαν στιγμές που προηγήθηκε με διψήφιες διαφορές, η "καυτή" έδρα των γηπεδούχων όμως, βοήθησε τους παίχτες της Δάφνης Δαφνίου να πετύχουν αποφασιστικά καλάθια και να προηγηθούν λίγο πριν το τέλος με τρίποντο του Μιχάλογλου (που απάντησε στο τρίποντο που είχε πετύχει ο Καβαλαράκης λίγο πριν) με 78-75. Κάπου εκεί, μίλησε η ψυχή του Ερμή, αφού ο Καβαλαράκης με 1/2 βολές, ο Παξινός με εκπληκτικό κόψιμο στον Φραγκούλη και ο Ραζής με τρίποντο από ασίστ του Πέττα, έκαναν το σκορ 78-79 και ο Πέττας με μία βολή μετά το άστοχο σουτ του Μιχάλογλου, έγραψε το τελικό 78-80, που σηματοδοτεί και την πρώτη εκτός έδρας νίκη του νεοφώτιστου Ερμή στη National League 2!!!

Δείτε από κάτω ολόκληρο το ματς, τα highlights καθώς και φωτογραφικό υλικό.

ΓΣ Δάφνη Δαφνίου - ΑΟ Ερμής Αργυρουπόλεως 78-80

Δεκάλεπτα: 15-22, 43-42, 59-66, 78-80

Διαιτητές: Χρηστίδης Παύλ., Βαλουξής, Κολίλας

Δάφνη (Στρατικόπουλος): Μιχαλόγλου 20(2), Στογιάνοβιτς 11(1), Παπαδόπουλος 4, Δελίδης 6, Χίνης 11(2), Γιαννακόπουλος 5, Φραγκούλης 2, Μπένος 8, Μανωλάτος 5, Μανιάς 4, Μπήλιος , Παπανικολάου 2, Γιαννόπουλος.

Ερμής (Γκαναβίας): Πέττας 17(1), Καβαλαράκης 16(1), Τσιώκος 9, Παξινός 10(2), Παπανδρέου 16, Τσιπίδης 2, Ραζής 3(1), Κόγκας 3(1), Χατζόπουλος 2, Τσούπρος, Παπαπέτρος 2.