Με το δεξί ξεκίνησε το τμήμα εφήβων του Ερμή Αργυρούπολης, υπό την καθοδήγηση του Γιώργου Βλάχου, στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος με αντίπαλο την Αρμενική, αφού επικράτησε παίζοντας πολύ καλό μπάσκετ, με 55-31.

Η νίκη σε συνδυασμό με την πολύ καλή εμφάνιση -ιδιαίτερα στο πρώτο ημίχρονο- αποκτά μεγαλύτερη σημασία, εκτός από το προφανές άγχος της πρεμιέρας, αλλά και για τον έξτρα λόγο ότι το εφηβικό είναι ένα νεοσύστατο τμήμα για τον Ερμή, που τα τελευταία δύο χρόνια δεν είχε κατεβάσει ομάδα. Το ξεκίνημα του αγώνα ήταν ονειρώδες, αφού την πρώτη περίοδο οι γηπεδούχοι δέχτηκαν μόλις 2 πόντους (αποτέλεσμα της πολύ καλής τους άμυνας), ενώ στο ημίχρονο είχαν δεχτεί 8. Από εκεί και πέρα, ο coach Βλάχος δοκίμασε αρκετά διαφορετικά σχήματα και παίχτες, που θα του χρησιμέψουν στη συνέχεια του πρωταθλήματος.

Ερμής Αργυρούπολης - Αρμενική  55-31 (ημίχρονο 29-8)

Δεκάλεπτα: 18-2, 29-8, 37-18, 55-31